Jak zmniejszyć koszty obsługi prawnej?

W największych przedsiębiorstwach, korporacjach działają działy prawne lub zatrudnianiu są prawnicy, którzy zajmują się bezpośrednią obsługą danej firmy. W przypadku firm, które są średnie lub małe koszty zatrudnienia prawnika mogą być zbyt wysokie. Znacznie lepszym rozwiązaniem bywa postawienie na obsługę ze strony zewnętrznych firm prawnych. W ten sposób można z jednej strony korzystać z obsługi najlepszych specjalistów a jednocześnie korzystać z wszystkich korzyści, które niesie ze sobą outsourcing.
Przy szukaniu kancelarii prawnych, które mają obsługiwać firmę oczywiście branie pod uwagę jedynie kosztów obsługi nie jest najlepszym rozwiązaniem. Znacznie ważniejsze jest szukanie takich firm, które posiadają odpowiednie doświadczenie na rynku. W ten sposób można przede wszystkim mieć pewność, co do rzetelności obsługi czy terminowości realizowania poszczególnych usług. Nie bez znaczenia jest również to jaką skuteczność zapewnia adwokat.

Analiza rynku prawnego

radcy prawni

Przy wybieraniu kancelarii prawnej ważne jest dokonanie analizy kancelarii działających na rynku. Ważne jest dokonanie oceny w jakich dziedzinach dana kancelaria się najbardziej specjalizuje, czyli sprawdzenie jakich klientów kancelaria obsługuje czy jakie sprawy do tej pory prowadziła. Wiele renomowanych kancelarii przedstawia takie informacje na swoich stronach.
Ocena skuteczności realizowania poszczególnych spraw przed sądami czy urzędami również ma znaczenie. Za dobrą kancelarią prawną, która zapewnia bardzo dużą skuteczność podejmowanych działań często warto zapłacić znacznie większe pieniądze, jeśli chodzi o koszty usług.

Forma rozliczeń usług

Poszczególne kancelarie prawne mają również nieco inne formy rozliczenia usług. W przypadku firm najlepszym rozwiązaniem jest podpisanie stałych umów. Jednocześnie stałe umowy mogą być podpisane na podstawowych warunkach, co daje dostęp do obsługi, którą zapewnia adwokat w zakresie obsługi kompleksowej, ale dopasowanej do większego segmentu firm. Podpisać można również umowy na indywidualnych warunkach.

Sprawdź ofertę usług prawniczych pod adresem: http://www.kkeller.pl/

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Nikt jeszcze nie skomentował.

Zostaw swój głos.