Popularne rodzaje finansowania inwestycji

Wielu młodych ludzi poszukuje środków pieniężnych na rozpoczęcie działalności gospodarczej, co stanowi nie lada przeszkodę dla większości takich przypadków. Istnieje kilka sposobów na uzyskanie kapitału tak bardzo potrzebnego na start podmiotu gospodarczego.
Wiadomo, że istnieje sporo opcji pozyskania pieniędzy potrzebnych do otworzenia działalności gospodarczej. Jedną z pierwszych opcji jest zgłoszenie się do lokalnego inkubatora przedsiębiorczości, który jest w stanie zasilić konto młodego przedsiębiorcy środkami pieniężnymi z Unii Europejskiej. Co jednak zrobić, kiedy potrzebny jest większy zastrzyk gotówki?

finansedlamnie

Sieć aniołów biznesu

Tutaj z pomocą przychodzi tzw. sieć aniołów biznesu, będąca organizacją non-profit, zrzeszającą grupy fachowców oraz inwestorów (zwanych business angels), którzy chętnie decydują się na dofinansowanie innowacyjnych pomysłów w zamian za udziały w spółce oraz miejsce w zarządzie przedsiębiorstwa. Dlaczego inwestor wymaga udziału w zyskach? Dzieje się tak, ponieważ inwestycje w młode firmy traktowane są jako podwyższone ryzyko finansowe, a zazwyczaj pomoc finansowa to wkład w firmę z własnych, prywatnych środków aniołów biznesu. Oprócz kapitału na rozpoczęcie działalności młody przedsiębiorca otrzymuje również wsparcie od inwestora w postaci porad, wynikających z jego dużego doświadczenia w obrębie szeroko pojętego biznesu.
Wszystko co należy posiadać by skorzystać z usług sieci aniołów biznesu to przede wszystkim innowacyjny pomysł, rzetelnie sporządzony biznes plan, a także dobrze zaprezentować swoją wizję firmy oraz możliwości jej rozwoju w przyszłości, by skutecznie zaciekawić inwestora i pozyskać jego poparcie, co przełoży się z pewnością na uzyskanie kapitału.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Nikt jeszcze nie skomentował.

Zostaw swój głos.