Wady i zalety księgowości internetowej

Wraz z rozwojem sieci internetowej oraz technik programistycznych w ręce właścicieli firm oddane zostały narzędzia stwarzające poważną konkurencję na rynku rozliczeń księgowych – księgowość internetową.

Internetowa księgowość pozwala, szczególnie właścicielom małych firm którzy są płatnikami VAT, na zaoszczędzenie znacznej kwoty pieniędzy w momencie rozliczania się z biurem rachunkowym. Oferowane rozwiązanie internetowe jest o wiele tańsze, niż standardowa usługa sporządzenia rozliczenia przez biura rachunkowe. Dodatkowo pozwala ono na pełną kontrolę stanu finansów firmy oraz trzymanie całego zbioru dokumentacji w jednym miejscu, dostępnym po zalogowaniu się na dane konto firmy.

Note paper

Jakie jeszcze zalety?

Kolejną zaletą internetowego sposobu księgowania zysków oraz kosztów jest profesjonalny, intuicyjny interfejs, z którym większość przedsiębiorców nie będzie miała absolutnie żadnego problemu. Rozbudowany panel pomocy z pewnością przyda się w przypadku chwili zwątpienia. Jednak to, co jest najwygodniejszym rozwiązaniem oferowanym przez tego typu systemy to oczywiście baza danych, w której przechowywane są rekordy dotyczące adresów firmy oraz jej kontrahentów – wprowadzanych jednorazowo i ładowanych z bazy danych przy okazji dodawania kolejnego raportu. Ułatwia to pracę oraz przyspiesza proces wypełniania dokumentów. Do wad takiego rozwiązania zaliczyć należy z pewnością stuprocentową odpowiedzialność przedsiębiorcy za jakość oraz poprawność składanych deklaracji, z racji tego, że zarządza on systemem samodzielnie, bez udziału pracowników biur rachunkowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Nikt jeszcze nie skomentował.

Zostaw swój głos.