Anioły biznesu wspomogą Twój projekt

Organizacji należących do sieci aniołów biznesu powstaje w Polsce coraz więcej, skutecznie wspierając kapitałem młodych przedsiębiorców. Aby jednak zakwalifikować się do takiego programu konieczne jest spełnienie kilku wymogów.

stockvault-angel-wing147196

Zasada działania sieci aniołów biznesu

Sieć aniołów biznesu to organizacje zrzeszające prywatnych inwestorów, którzy użyczają swój własny kapitał oraz doświadczenie biznesowe na rzecz rozwoju innowacyjnych pomysłów. Zazwyczaj inwestor taki staje się w nowo utworzonym przedsiębiorstwie udziałowcem, a także ma prawo zasiadania w radzie zarządu, pełniąc jedną z kluczowych roli odnośnie procesu podejmowania decyzji biznesowych. Aby projekt miał szansę pozyskania sporej kwoty pieniężnej, konieczne jest przedstawienie biznes planu oraz opisu działalności firmy, dodatkowo wskazując kierunki rozwoju działalności. W pierwszym etapie projekt oceniany jest przez fachowców z organizacji aniołów biznesu, po pomyślnej weryfikacji przedstawiany jest on następnie inwestorom, w krajach zachodnich zwanym business angels. O ile pierwszy etap oceny projektu jest stanowczo krótki, trwający 2-3 tygodnie, tak sfinalizowanie umowy może potrwać nawet do pół roku.

Inwestycja kapitału dużym ryzykiem

Nie dzieje się tak bez przyczyny. Inwestycja kapitału w nowe przedsiębiorstwo to spore ryzyko, a statystyki wskazują na mały odsetek osiągania sukcesów rynkowych przez takie przedsięwzięcia. Dlatego inwestorzy podchodzą do wyboru danej firmy bardzo ostrożnie, negocjując tym samym jak najlepsze warunki stopy zwrotu z inwestycji. Nie należy się jednak obawiać, tak jak wysokie są wymagania inwestorów, tak samo wspierają oni młodych przedsiębiorców swoim kapitałem oraz radami wynikającymi z doświadczenia nabytego przez wieloletnią działalność w sferze biznesowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Nikt jeszcze nie skomentował.

Zostaw swój głos.